Lider Pide

Ben Metin ZOR olarak 6 yaşında Trabzon’da yonga ilçesinde babamın aynı zamanda ustamın fırınında

Yonga çevresi yakın çevrelerde ki bakallara ekmek taşıyarak başladım. 25 yaşında Trabzondan göç edip İstanbul Ümraniye Tepeüstü poyraz caddesi girişinde Annem babam ve kardeşlerimle birlikte 6 masa 24 sadalye ile Trabzon yöresel pide yapımına başladık. 1999 yılında artık daha fazla tanınmış ve siz değerli müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek için 50 Metre ileride cami karşısında taşındık.

2003 yılında babamız ve aynı zamanda ustamız olan Ahmet ZOR ‘u kaybettik bu acı kaybımızdan sonra biz 3 kardeş ben Metin ZOR kardeşlerim Çetin ZOR ve Cemil ZOR ile birlikte baba yadigarı ve mirası olan LİDER PİDEYİ büyütme kararı aldık  2008 yılında poyraz caddesi üzerinde ikinci dükkanı ve bir sonraki yıl yani 2009 yılında tepeüstü Trabzon parkta üçüncü dükkanımızı siz değerli müşterilerimizin hizmetine sunduk.2019 yılında  Siz değerli müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek adına M.Ç.C LİDER PİDE kardeşlerim ile ortaklığı son vermiş ve M.Z LİDER PİDE tarafıma kalan poyraz caddesi no 36 da  yoluma M.Z LİDER PİDE olarak devam etmekteyim. Kardeşlerim Çetin ve Cemil ZOR’a adımza ve markamıza hizmetlerinze adının hakkını vereceklerinde eminim ve sonuz başarılar dilerim.

Trabzon pidesin de marka olan Lider pide lezzeti  ve sunumu M.Z LİDER PİDE adı altında devam etmektedir. Bizim ilk ve tek kuralımız siz değerli müşterlirimizin  duygu ve düşünceleridir.